Натяжна стеля - це плівка ПВХ (Полівінілхлорид) - це термопластичний матеріал, що отримується полімеризацією вінілхлориду. Щоб одержати з полівінілхлориду м'який матеріал, його змішують з пластифікатором.

Переваги та фізичні характеристики натяжних стель:

1) довговічні в експлуатації, термін служби більше 10 років
2) досить міцні;

3) володіють хорошими діелектричними властивостями;
4) стійкі до дії вологи, кислот, лугів, жирів, спиртів;
5) стійкі до окислення;
6) практично негорючі;
7) велика гама кольорів;
8) можливість сепарації (розділення), а отже покриття будь-яких площ;
9) невелика вага;
10) фізіологічно нешкідливі;
11) краса:
- лакова (дзеркальний глянець)
- сатинова (матова гладка поверхня)
- матова (легка шорсткість)
- металік (глянцева з металевим відблиском)

Технічні характеристики натяжних стель:

 - коефіцієнт світопоглинання - від 30%
 - зберігають всі свої властивості в діапазоні від -5 до +50 градусів
 - поверхня не боїться негострих ударів
 - напруга на розрив більше 15 МПа/м2
 - екологічно чисті
 - витримують поверхневий тиск до 100 кг/м2
 - пожежобезпечні
 - маса плівки близько 230 г/м2
 - водонепроникні
 - товщина від 0,15 до 0,3 мм

Монтаж

На перший погляд, процедура монтажу натяжної стелі досить проста, але не дивлячись на це встановити стелю можуть тільки досвідчені монтажники, що володіють відповідним досвідом і спеціальним монтажним обладнанням.
Стелі складаються з трьох основних елементів: плівка стелі, гарпун, приварений по периметру полотна і жорсткий профіль з ПВХ або алюмінію, установлюваний по периметру приміщення.
Профіль встановлюється по периметру приміщення на плоских або вигнутих поверхнях. Немає ніякої потреби в додаткових внутрішніх системах кріплення. Профілі можуть бути різного дизайну, крім цього можлива установка стелі, коли профілі повністю сховані.

Для установки натяжної стелі фахівці заміряють приміщення, і потім за розмірами виготовляється сама плівка - майбутньої стелі. Стеля необхідного розміру зварюється з полотен шириною від 1,3м до 3,2м і товщиною 0,18 мм. По периметру кімнати до стін кріпиться пластиковий (алюмінієвий) каркас. Зазвичай каркас кріпиться на відстані 3 см нижче основної стелі, якщо в стелю планується врізати світильник, то його треба опустити ще на 5 - 7 см.
Мінімальна відстань від базової стелі до натяжної не менше 3 см. Потім плівка вішається по кутах на спеціальних кліпсах. За допомогою теплової гармати приміщення нагрівається до високої температури. Починається процес монтажу плівки.

Якщо площа приміщення перевищує 50 кв.м, то плівка кріпиться до додатково встановленого ребра жорсткості. Оскільки ширина плівки зазвичай 1,3 м, то неминучі стики, які зварюються. На лакових(глянцевих) стелях при цьому видно дуже тонку лінію стику, на матових - непомітна зовсім. З натяжними стелями можна використовувати будь-які світильники, хоча на їхню потужність накладаються певні обмеження: лампи розжарювання - до 60 Вт, галогенні - 35 Вт. Світильники кріпляться до основної стелі, в натяжній стелі для них проробляються отвори, які обклеюються по периметру спеціальним кільцем. Всі роботи по установці ламп виконуються фахівцями.